Węże LED – zastosowania

Wąż LED daje ogromne możliwości, jeśli idzie o dekorację oraz doświetlanie domów i terenów zewnętrznych. Wąż taki jest to układ świetlny, którego źródłem emisyjnym światła są diody LED. Obecnie technologie wykorzystujące diody LED, są coraz tańsze, co znacznie wpływa na wzrost zainteresowania ich wykorzystaniem. Wąż LED ze względu na swoje szerokie możliwości zastosowania, jest coraz częściej wybieranym produktem. Co można zrobić z wykorzystaniem takiego węża?

1) Doświetlenie w trudno dostępnych miejscach

Ile osób miało już problem z montażem dużego i przez to niewygodnego oświetlenia, na przykład w kuchni pod szafką. Pozycja jest w takim miejscu niewygodna do montażu, duże elementy świetlne jeszcze bardziej ograniczają przestrzeń, a finalnie cały efekt może być mało estetyczny. Zastosowanie paska LED, może zniwelować cały problem. Po pierwsze pasek LED jest samoprzylepny. Odklejając spodnią folie zabezpieczającą, uzyskujemy gotowy do montażu element świetlny. Niska masa takiego węża powoduje, że montaż na taśmie jest pewny i bezpieczny. Po drugie pasek LED jest bardzo małych gabarytów, co sprawia że jest mało widoczny, a co za tym idzie nie zaburza kompozycji kuchni. Po trzecie możemy sobie wybrać kolor takiego paska, więc nie jesteśmy skazani wyłącznie na białe światło. Po czwarte pobór mocy takiego paska jest właściwie żaden.

2) Ozdobne instalacje świąteczne

Jeśli posiadamy ozdoby świąteczne, na przykład wiklinowy renifer i tym podobne, możemy w nie tchnąć nowe życie. Instalując na nich paski LED, tworzymy zupełnie nowy design. Mamy przy okazji wolność doboru koloru. Najlepiej przy instalacji wybrać pasek LED RGB (red, green, blue – czerwony, zielony, niebieski). Dzięki takiemu paskowi, możemy wybrać każdy kolor jaki można stworzyć z mieszania tych trzech barw. Wystarczy tylko dołączyć do takiego układu odpowiedni kontroler, który będzie sterował natężeniem prądu wysyłanym do poszczególnych diod. Stosując taki układ możemy za naprawdę niewielkie pieniądze, stworzyć niezapomniane instalacje dekoracyjne.

3) Oświetlenie fasad budynków, alejek ogrodowych itp.

Tak naprawdę węże LED są tak wszechstronnym produktem, że ich użycie ogranicza tylko wyobraźnia. Można doświetlać w elegancji sposób alejki ogrodowe, parkowe, fasady budynków a nawet stadionów.

waz-led-w-ogrodziePrzykład oświetlenia alejki ogrodowej

waz-led-domOświetlona fasada budynku na podbitce dachowej umieszczono wąż led

Jeśli napotkasz problemy z uciętym wężem led i nie wiesz jak podłączyć to polecam zajrzeć tutaj:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1153331.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *