Trendy w wykończeniu wnętrz na 2019

Każdy nowy rok przynosi wiele nowego, jeśli chodzi o trendy w rozmaitych dziedzinach naszego życia. Dotyczy to również wykańczania wnętrz, Choć są rzeczy ponadczasowe, to zawsze pojawia się coś nowego. Część trendów kreują projektanci czy architekci, ale wiele pojawia się jakby znikąd. Jak zatem powinny wyglądać modne wnętrza AD 2019?

Wyraźnie i z charakterem

Wyraziste i żywe barwy to trend, który na pewno nie jest nowością. Soczyste i mocne barwy jak zieleń, czerwień, turkus czy żółty to kolory, które podobają się wielu osobom. Takie mocne kolory pasują nie tylko do wnętrz użytkowych. Wiele osób lubi je mieć na co dzień w domu. Nadal modne na pewno będą kontrastowe zestawienia, w tym nieśmiertelna para kolorów, czyli biel i czerń.

Efektownie, ale łagodnie

Jeśli już jesteśmy przy bieli, to jest to kolor, który był popularny zawsze i zapewne na zawsze tak zostanie. Biały pasuje niemal do wszystkiego i niemal wszystko pasuje do białego. Dla kogo biały jest zbyt nudny i monotonny, może bez problemu przełamać ten kolor dowolnym innym, czy to farbą na ścianie, elementem wyposażenia czy dodatkiem.

Łagodne kolory cechują też niezwykle popularny u nas styl skandynawski – biel, szary czy pastele na pewno nadal będą pożądanymi barwami w niejednym wnętrzu. Podobnie ma się sprawa z innym popularnym stylem, czyli shabby chic. Łagodność to jego podstawowa cecha, a tą uzyskuje się dzięki ciepłym i delikatnym barwom.

Naturalnie i ekologicznie

W modzie nadal będzie wszystko, co naturalne. Dotyczy to zarówno materiałów, z jakich wykonane są elementy wyposażenia wnętrz, jak i barw używanych do wykończenia otoczenia w domu czy w miejscu pracy. Drewno, wiklina czy juta z jednej strony oraz metale i naturalny beton z drugiej, to materiały, na jakie na pewno warto postawić. Co warte podkreślenia, te z pozoru przeciwstawne materiały doskonale się ze sobą uzupełniają, a innym materiałem, który do nich pasuje jest szkło.

Spora różnorodność trendów powoduje, że w najbliższym czasie nikt nie powinien mieć kłopotu z tym, aby urządzić swoje wnętrze modne, wygodnie, a przy tym w zgodzie z własnym poczuciem piękna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *