Oświetlenie LED w firmie – dlaczego warto? 

Pomimo tego, że niemal powszechnie znane są właściwości lamp LED, to rzadko kiedy zastanawiamy się nad ich wykorzystaniem we własnej firmie, jako lampy przemysłowe LED. Czy zastosowanie przemysłowych lamp LED może być rzeczywiście opłacalne i korzystne dla firmy? Czy ma tu znaczenie, że będzie to niewielkie biuro bądź ogromna hala przemysłowa? 

 Lampy przemysłowe LED nie są dzisiaj już tak drogie, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Wynika to po prostu z faktu, że technologia poszła bardzo do przodu i tym samym produkcja tego typu lamp stała się znacznie tańsza (między innymi również ze względu na zwiększenie produkcji i ich sprzedaży). Z tego też względu możemy sobie na niej pozwolić niemal zawsze. 

Trwałość i niezawodność? 

Wyższej ceny lamp przemysłowych LED nie można w żaden sposób rozpatrywać z pominięciem ich trwałości i niezawodności w stosunku do zwykłych, tradycyjnych lamp. Jeżeli popatrzymy na lampy przemysłowe LED w tym kontekście to bez wątpienia zobaczymy, że są one niemalże pięciokrotnie trwalsze i bardziej niezawodne od zwykłych lamp – zapewnią nam znacznie dłuższy okres świecenia, co przekłada się również często na rzadsze wydatki związane z samą usługą wymiany źródła światła (w przypadku niskich pomieszczeń nie jest to problemem, jednak w przypadku hal produkcyjnych może wiązać się z koniecznością angażowania podnośnika). 

Oszczędności na rachunkach 

Lampy przemysłowe w technologi LED mogą generować również spore oszczędności w stosunku do tradycyjnego oświetlenia ze względu na swoją dużą energooszczędność. Jeżeli nasza hala przemysłowa wyposażona jest w kilkadziesiąt źródeł światłą, to oszczędności liczyć można nawet w tysiącach złotych miesięcznie – lampy LED zużywają nawet o 70% energii elektrycznej mniej! 

Podsumowując, nawet w przypadku niewielkich firm i małych biur zastosowanie lamp przemysłowych LED może skutkować realnymi oszczędnościami związanymi z niższymi kosztami eksploatacji danego oświetlenia, jak również jego konserwacją w czasie tejże eksploatacji. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *