Oświetlenie bożonarodzeniowe stadniny

Boże Narodzenie to zdecydowanie najpiękniejszy czas w roku. Już od początku grudnia na ulicach miast, budynkach oraz w witrynach pojawiają się nastrojowe, kolorowe dekoracje świetlne. Migające światełka, choinki i Mikołaje sprawiają, że nie tylko zaczynamy intensywniej odczuwać magię Świąt ale także czujemy się jak w świecie dzieciństwa i baśni.

Stadnina koni sama w sobie ma już niepowtarzalny urok i klimat. Dla wszystkich miłośników tych pięknych zwierząt i jazdy konnej często jest to miejsce odpoczynku i oderwania od codziennych obowiązków. Z reguły stadniny znajdują się w pięknych, malowniczych miejscach z dala od zgiełku i hałasu miasta. Samo to sprawia, że miejsce nabiera już wyjątkowego charakteru. Zatem jak możemy połączyć magię Świąt Bożego Narodzenia z wyjątkowym urokiem tego niezwykłego miejsca?

Oświetlenie bożonarodzeniowe stadniny nie jest rzeczą przesadnie skomplikowaną ani trudną. Wystarczy odrobina fantazji i klimat Bożego Narodzenia zawita na dobre. Zacznijmy od udekorowania okolicznych drzew i krzewów. W stadninie zazwyczaj rośnie ich sporo dlatego mamy znacznie uproszczone zadanie. Na ryku dostępne są wszelkiego rodzaju łańcuchy i węże świetlne, przy pomocy których można stworzyć niezwykłe dekoracje zewnętrzne.
Kolejnym etapem jest zamontowanie świątecznych dekoracji na stajniach i budynkach gospodarczych. Tutaj do dyspozycji mamy nie tylko węże świetlne, ale także gotowe świecące elementy dekoracyjne takie jak gwiazdy, mikołaje itp.

Pięknie prezentują się także ustawione w widocznych miejscach stojące zwierzęta wykonane z drucianej plecionki owiniętej łańcuchem ze świateł. Tutaj do dyspozycji mamy konie, jelonki, a nawet całe zaprzęgi reniferów ciągnące sanie Świętego Mikołaja.

Oświetlenie bożonarodzeniowe stadniny to nie tylko zewnętrzna część budynków. Wewnątrz stajni poza tradycyjnymi choinkami można zawiesić kolorowe girlandy z łańcuchów lub węży świetlnych aby nadać pomieszczeniom jeszcze więcej świątecznego klimatu.

Pewnie wiele osób zada sobie pytanie jaki jest koszt oświetlenia stadniny? Poza pieniędzmi wydanymi na zakup dekoracji istotne są także koszty eksploatacji. Wybierając oświetlenie LED znacznie zmniejszymy koszty związane z opłatami za energię elektryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *