Miejskie dekoracje bożonarodzeniowe na kilka sposobów

dnia

Boże Narodzenie to dla wielu Polaków bardzo ważne święto. Świąteczny nastrój, jaki się udziela każdemu, widać również w ozdobach, które pojawiają się w przestrzeni miejskiej. Miejskie dekoracje bożonarodzeniowe są bardzo zróżnicowane i mogą z jednej strony przypominać tradycyjne choinki, jak i mniejsze kolorowe bombki i gwiazdy. Co zatem można znaleźć w przestrzeni miejskiej?

Miejskie choinki

Najczęściej miasta wybierają specjalne nakładki, które imitują prawdziwe bożonarodzeniowe drzewka. Trwałość materiału, z jakiego wykonane są takie nakładki, oraz możliwość ich dowolnego ozdabiania z pewnością mają duży wpływ na ich popularność. Drzewka z tworzywa sztucznego można również ozdabiać, zwykle wykorzystuje się do tego celu bombki z tworzywa sztucznego, ażurowe ozdoby z fiberglassu czy wreszcie światełka LED z pewnością podkreślą świąteczną atmosferę. W wielu miejscach idealny kształt choinki zapewniają nakładki na wieże kwiatowe. Równie ważne jest ich ozdabianie. W tym celu wykorzystuje się bombki z tworzywa sztucznego, które są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Wśród bombek popularne są zarówno bombki matowe, na których nie osadza się padający śnieg, jak i bombki błyszczące czy zdobione brokatem.

Nie tylko drzewka i bombki

Oczywiście najpopularniejszymi ozdobami świątecznymi są choinki przystrojone okrągłymi bombkami. Na popularności zyskują również ozdoby ażurowe, przestrzenne, które także są wykonane z materiałów odpornych na działanie pogody. Jednak obok ozdób choinkowych ażurowe wykończenie mają również przestrzenne ozdoby, które można spotkać także we wnętrzach komercyjnych. Podwieszane kule czy gwiazdy, ale również idealne stożki ozdobione światełkami LED, to jedynie kilka pomysłów na to, jaką postać mogą mieć ażurowe dekoracje. Lekkie kule i gwiazdy, ozdobione dziesiątki małych lampek, najczęściej wykorzystuje się jako ozdoby podwieszane. Natomiast ażurowe stożki, ozdobione łańcuchami czy bombkami, to rozwiązanie, jakie stosuje się w centrach handlowych czy w biurach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *