Lampy LED w przemyśle 

Lampa przemysłowa LED to energooszczędność, wytrzymałość i nowoczesność w jednym. Montowana nie tylko w oświetleniu domowym czy ogrodowym, ale także ulicznym i, coraz częściej, przemysłowym. Dlaczego cieszy się takim powodzeniem? 

Oświetlenie LED jest przede wszystkim wydajniejszym zamiennikiem dla tradycyjnego. Lampa przemysłowa LED jest bezgłośna, dzięki czemu zapewnia wysoki komfort jej użytkowania. Oświetlenie przez nią emitowane jest równomierne i poprawia widoczność. Nie oświetla obszaru poza jej zakresem, dzięki czemu lampy LED można stosować jako oświetlenie punktowe w stosunku do konkretnego obiektu. Specjalny układ optyczny diod ogranicza rozpraszanie światła, które jest monochromatyczne.  

Lampa przemysłowa LED zdaje również egzaminy w halach produkcyjnych ze względu na wysoką odporność na wstrząsy i uderzenia. Trwałość to jedna z kluczowych czynników zastosowania tego typu oświetlenia w przemyśle. Kolejnym jest bezawaryjność, która pozwala na długotrwałą pracę przemysłowych lamp LED-owych (praca przez setki tysięcy godzin). Ogranicza to koszty ich serwisowania czy wymiany. 

W diodach LED można samemu dokładnie ustalić temperaturę barwową. Dostosowuje się ją do indywidualnych potrzeb danego obiektu, wybierając wśród jeden z podstawowych odcieni. Ponadto LED-y mają bardzo wysoki współczynnik oddawania barw, co jest bardzo ważne podczas pracy „z kolorami” (drukarnie, barwiarnie, itp.)  

Lampy LED nie emitują promieniowania UV oraz IR, nie zawierają też szkodliwych pierwiastków. Generują znikome ilości ciepła – stąd też ich zastosowanie w pomieszczeniach, gdzie wymagana jest stała temperatura. Te cechy technologiczne  sprawiają, że lampa LED jest rozwiązaniem ekologicznym, co dla przedsiębiorstw przemysłowych staje się ważnym czynnikiem z uwagi na wymogi Unii Europejskiej. 

Lampy LED z powodzeniem stosowane są na tablicach rozdzielczych maszyn, ze względu na to, że charakteryzują się krótkim czasem włączania i wyłączania (ok. 0,2 ms), podczas gdy w przypadku lamp tradycyjnych okres ten wynosi kilka minut. Tablice są dobrze widoczne i niezwykle czytelne, nawet w świetle słonecznym. Dodatkową zaletą lamp LED jest to, że nie osadza się w nich kurz. 

Można śmiało powiedzieć, że lampa LED w przemyśle staje się standardem, ze względu na swoją funkcjonalność, ekonomię i efektywność. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *