Koralowy – kolor o roku 2019 według Pantone

Amerykański instytut Pantone od dwudziestu lat rokrocznie wybiera kolor roku. Według specjalistów tej firmy w tym roku takim kolorem jest koralowy – Living Coral. To bardzo ciekawy wybór, bo sam kolor jest bardzo nietypowy. Z jednej strony łagodny i uspokajający, a z drugiej zawierający pewną dawkę energii.

Coroczny wybór koloru roku przez Pantone elektryzuje branżę wnętrzarską. Efektem wyboru jest bowiem nagły wzrost zainteresowania tym kolorem przez producentów artykułów wyposażenia wnętrz oraz użytkowników. Warto zatem przeanalizować możliwości zastosowania, jakie ma tegoroczny wybór specjalistów z Pantone.

Koralowy – kolor o dwóch twarzach

Tegoroczny wybór koloru roku zainspirowany został naturą. Stała za tym chęć do zwrócenia uwagi na to, co naturalne, a więc przyjazne człowiekowi. W ten sposób wybór ma pomóc człowiekowi zwrócić uwagę na to, co naturalne i dalekie od wszechobecnej technologii, która dominuje ludzką egzystencję Kolor koralowy jest barwą z jednej strony relaksującą i uspokajającą, a z drugiej rześką i energetyzującą.

Living coral to kolor uniwersalny, który można zastosować w wielu miejscach nas otaczających. Będzie się dobrze prezentował jako kolor ścian czy mebli, ale i niewielkich dodatków. Świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni,  a nawet w kuchni.

Koralowy doda energii i ekstrawagancji

Kolor koralowy świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach,  w których przyda się odrobina ożywczej energii. W kuchni koralowy będzie kojarzył się z soczystymi barwami owoców. Jego idealnym uzupełnieniem będzie dominująca biel. W kuchniach dużych i widnych można się pokusić o zastosowanie go na ścianach. W pozostałych – pod postacią mebli czy dodatków. Dla koralowego kolorem uzupełniającym jest niebieski i połączenie tych dwóch kolorów doda świeżości i energii pomieszczeniom.

Tegoroczny kolor roku to propozycja dla osób odważnych, które nie boją się eksperymentów w doborze barw swojego otoczenia. Jest to jednak kolor na tyle bezpieczny, że nie powinien negatywnie zaskoczyć. Jego energetyczną naturę łatwo jest złagodzić innymi, dużo cieplejszymi barwami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *